Nagrody dla przedszkolaków

Nie tylko szkoły zajmują się organizacją konkursów z nagrodami dla dzieci, również maluchy w wieku przedszkolnym mają często możliwość udziału w organizowanych przez przedszkola zabawach  z nagrodami. Wśród nagród w przedszkolu nie brakuje tablic i naklejek motywacyjnych, kolorowych pisaków, ozdobnych zeszytów, zabawek czy słodyczy. Dobrym pomysłem na nagrody dla przedszkolaków (https://www.taniaksiazka.pl/t/nagrody-dla-przedszkolakow) mogą okazać się również książki – to właśnie na nich chcemy się skupić w dzisiejszym wpisie.

Kolorowanki dla przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają rysować i kolorować. Wybór kolorowanek dla dzieci w wieku 3-7 lat jest naprawdę imponujący. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej bardzo chętnie wręczają swoim podopiecznym książki do kolorowania, które dostosowane są do wieku i zdolności manualnych dziecka. Spośród najciekawszych kolorowanek i uzupełnianek wymienić można np. “Moje pierwsze szlaczki od wydawnictwa Greg”, “Bing. Wodne kolorowanie”, “Moje pierwsze cyferki” z serii Uczymy się, “Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj” autorstwa Marty Stochmiałek, “Kiedy słonko świeci akademia mądrego dziecka”, której autorką jest Marzka Dobrowolska, “Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami” od Keri Smith czy “Dłuuugie rysowanki Rysuję szlaczki Nieco trudniejsze 4+” od CzuCzu.

Książki dla dzieci do 7 lat

Kolorowanki to nie jedyne książki po które chętnie sięgają dzieci w wieku przedszkolnym. Bajki, opowiadania, legendy oraz książki edukacyjne to również pozycje cieszące się popularnością. Nagroda dla przedszkolaka w postaci książki do czytania to rozwiązanie, które może pomóc mu sprecyzować jego własne czytelnicze preferencje. Pozycjami wartymi uwagi mogą okazać się następujące tytuły:

  • “Jesteś ważny, Pinku!” autorstwa Agnieszki Waligóry oraz Urszuli Młodnickiej-Kornaś to książka o poczuciu własnej wartości, która przeznaczona została zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.
  • “Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci” autorstwa Marty Galewskiej-Kustry to pozycja wchodząca w skład serii pt. “Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.
  • “Mądre bajki” autorstwa Agnieszki Antosiewicz – zbiór bajek oraz opowiadań, które odkrywają przed najmłodszymi czytelnikami najważniejsze prawdy oraz wartości w życiu, takie jak: tolerancja, uczciwość, poczucie własnej wartości i wiele innych.

A Wy? Macie swoje ulubione pozycje, którymi lubicie obdarowywać najmłodszych czytelników I przedszkolaków? A może uważacie, że książki nie są najlepszym pomysłem na prezent dla maluchów?